Bölgesel Zayıflama (Radyo Frekans Yöntemi)

Bölgesel zayıflama, vücuttaki belirli bölgelerde var olan fazla yağlardan kurtulmak amacı ile yapılan medikal ortamda uygulanan bir zayıflama işlemidir. Bölgesel yağlanma hem sağlık hem de estetik açıdan kötü bir durumdur. Genellikle kalça, bel çevresi, basen ve karın bölgesinde yağ birikimi görülmektedir. Radyofrekans sistemi ile bölgesel zayıflama sizi kısa sürede istediğiniz fit görünüme kavuşturur. Bölgesel zayıflama, belirli bir bölgedeki yağ hücrelerinin küçültülmesi ve vücut şeklinin yeniden şekillendirilmesi için kullanılan bir terimdir. RF (radyofrekans) sistemi; bölgesel zayıflama için etkili bir yöntem olarak kabul edilir. RF enerjisi yağ hücrelerinin çevresindeki kolajen lifleri ve elastik lifleri ısıtarak, yağ hücrelerinin küçülmesine ve yok edilmesine yardımcı olur. Bölgesel zayıflama için RF sistemi genellikle bölgesel yağ birikimi olan bölgelere uygulanır. Bu bölgeler; karın, kalça, bacaklar ve kollar gibi alanları içerebilir. RF tedavisi, cilt altı dokuların sıkılaşmasına ve daha sıkı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. RF sistemi cerrahi olmayan bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir ve genellikle acısız ve hızlı bir iyileşme süreci sunar.

Radyofrekans Bölgesel Zayıflama

Zayıflama ve sarkmalar için kullanılan radyofrekans bölgesel zayıflama işlemi son yıllarda en çok tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde bölgesel yağlanma, selülit ve yüz bölgesinde yaşanacak sarkmalara çözüm bulunmaktadır. Radyo dalgalarının uygulandığı bölgede ısı ve enerji açığa çıkmaktadır. Isıtılan bölgede deri altındaki istenmeyen yağ tabakası parçalanmaktadır. Parçalanan bu yağ doku lenf kanalları yollarıyla vücuttan atılır.

Radyofrekans Bölgesel İncelmenin Uygulaması

Bu tedavi yöntemi vücutta 3 çeşit etki oluşturmaktadır. Bu etkiler vücudun istenilen yerlerine yönlendirilebilir.

-Temel etki;  vücutta bulunan yağ dokularının yüksek oranda su tutmasından yararlanılmasıdır. Bu sebeple radyofrekans bölgesel incelme istenen bölgeye uygulanarak daha derine değil sadece problemli bölgede etki eder. Yağlı doku eriyerek vücuttan atılır.

-Tamamlayıcı etkiyle vücuttaki kolajen dokunun yenilenmesi etkisinden yararlanılmaktadır.

-Destekleyici etki; bağ dokunun uyarılarak vücudun sıkılaşması ve gergin görünmesini sağlar. Uygulama ile kırışıklıklar giderilir.

Radyofrekans Bölgesel İncelmenin Vücuda Etkileri Nelerdir?

Dolaşım sisteminin bozulması nedeniyle ortaya çıkan bölgesel yağlanma sorununun azaltılması için damar lenf dolaşımının hareketini hızlandırmaktadır. Drenaj sisteminde düzelme sağlanır. Bu sistemdeki düzelme yağlanan metabolizmanın hızlandırılmasını sağlar. Bölgedeki metabolizmanın hızlandırılması ile kaslarda sıkılaşma sağlandığında toparlanma yaşanır. Bu etkilerin yaşanmasıyla beraber selülit tedavisi, bölgesel yağın parçalanması, vücudun sıkılaşması, dolaşım sisteminin düzelmesi, vücuttan toksinlerin atılması sağlanmaktadır. İnci Göz radyofrekans bölgesel incelme hizmeti ile cilt altındaki dokunun düzeltilmesinin yanı sıra cilt yüzeyinde de düzelme görülmektedir. RF uygulanan bölgede tedavinin etkisi en az iki yıl sürer. Tamamen cilt yüzeyinin üzerine yapılan bir tedavi olması sebebiyle vücutta herhangi bir kalıcı iz bırakmamaktadır. Bu tedavi her yaştan kişinin cilt yapısına uygulandığında cerrahi müdahale öncesi tercih edilen bir hizmettir. Bölgesel incelme tedavisi süresince uygulanan bölgede veya vücut genelinde ağrı ve acı hissedilmemektedir. Vücut bölgesinin özelliklerine göre seans sürelerinde ve sayısında değişiklik olmaktadır.

ÖZEL İNCİ GÖZ HASTANESİ