Randevu/Bilgi: 0 264 281 97 01 (4 Hat)   
Çağrı Merkezi: 444 47 59

Sıkça Sorulan Sorular

Herkese lazer tedavisi uygulanabilir mi?

18-65 yaş arası, son iki yılda 0,50 D’den fazla göz kusuru değişmemiş ve göz kusuru en fazla -14D miyop, +6D hipermetrop, ya da 6D astigmatı olanlar ile düzensiz hastalık durumu (Şeker, romatizma gibi sistemik hastalıklar) ve gözde tedavi edilmesi gereken başka bir hastalığı olmayan (Glokom, katarakt, keratoconus) kişilerde yapılan tetkikler sonucu kornea yapısı uygunsa lazer tedavisi uygulanabilir ancak; hamilelik ve emzirme döneminde olan hanımlara lazer tedavisi uygulanamaz. Hızlı bir iyileşme için iki gözün aynı anda yapılması daha uygundur böylece gözlerde uyumsuzluk yaşanmaz ve tedavi sonrası gözün kapatılmasına gerek yoktur.

Operasyon ne kadar sürüyor? Acı hissediliyor mu?

Hastanın lazer odasına girip çıkması 10 dk.sürer. Lazer işlemi her bir göz için 3-4 dakikadır. Lazer öncesi hastanın gözü anestetik damla ile uyuşturulduğundan uygulama esnasında ağrı ya da acı hissedilmez.

Tedavi sırasında gözümü kırparsam veya oynatırsam ne olur?

Tedavi sırasında gözü kırpmak imkansızdır çünkü göz kapaklarınız operasyon boyunca kırpmamanız için ince bir telle aralanacaktır. Tedavi sırasında gözün küçük oynamalar yapması doğaldır. Kaldı ki lazer gözünüze eye-tracker (göz izleme modülü) sayesinde kilitlenerek gözünüzün tüm hareketini takip ederek ışınları yönlendirir ve tedavi kesintisiz olarak devam eder.

Lazer sonrası nelere dikkat etmeliyim?

*İlk 24 saat süresince tedavi edilen gözü ovalamak, kaşımak, el sürmek, yüzü yıkamak, banyo yapmak sakıncalıdır. İlk günlerde gözünüze sabun ve şampuan kaçırmaktan sakının.

* Lazer tedavisinden sonra 1 hafta süreyle göz makyajı yapmayınız.

* Lazer tedavisinden sonra 20. gün itibari ile denize, havuza girebilirsiniz. Ancak 4 hafta süreyle gözlerinizi korumaya özen gösteriniz.

* Lazer tedavisi sonrası kozmetik amaçlı kontakt lens kullanımının sakıncası yoktur ancak tedaviden en az 1 ay sonra doktor kontrolünde kullanmaya başlamanızda fayda vardır.

Lazer tedavisi iş ve sosyal yaşantımı ne kadar etkiler?

İlk gün bulanık görme ve gözlerde 3-4 saat batma, yanma ve sulanma olması normaldir. Bu nedenle ameliyat olduğunuz gün araba kullanmanızı ve işe gitmenizi önermiyoruz ve tozlu ortamlarda bulunmaktan kaçının. Ameliyatın ertesi günü sosyal ve iş yaşantınızı kısıtlayacak yan etki kalmaz. Geçici olarak miyop hastalar ertesi gün hafif hipermetrop olurlar. Okurken ve yakın çalışma yaparken zorlanabilirler bu durum birkaç gün sürebilir. Hipermetrop hastalarda miyop olurlar ve uzakta bulanıklık olabilir bu durumda geçicidir.

Ne kadar sıklıkla kontrole gelmem gerekir ve lazer sonrası ilaç kullanıyor mu?

Tedavi sonrası ameliyat kontrol süresi 3 aydır. Kontroller 1.gün - 1.hafta - 1.ay - 3.ay olarak takip edilir. Kontrol muayenesine düzenli olarak gelmeniz ve lazer tedavisi sonrasında doktorunuzun size tavsiye ettiği şekilde ilaçlarınızın kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Lazer tedavisi göz tembelliğini tedavi eder mi?

Lazer tedavisinde amaç kişiye gözlük ya da kontakt lensle elde ettiği en iyi görmeyi bu araçları kullanmadan elde etmesini sağlamaktır. Lazer daha önceden var olan göz tembelliğini tedavi etmez ve ileride oluşabilecek diğer göz hastalıklarının tedavisine ya da ameliyatına engel değildir. (Katarakt gibi..)

İkinci kez lazer ameliyatı olabilir miyim? Garanti veriyor musunuz?

Lazer tedavisi sonrası elde edilen yeni göz numaralarının tam olarak tespiti 3.ay sonundaki muayenede belirlenir. Lazer tedavisinden sonra yeterli düzeltme olmadığı takdirde 2.kere tedavi olup olamayacağınıza 6.ayda yapılacak muayene sonucunda doktorunuz tarafından karar verilebilir ve gerek görüldüğünde ikinci tedavi yapılır. Lazer tedavisi başarı oranı çok yüksek bir tedavi şeklidir. Kişinin muayene ve kornea tetkikleri sonucunda başarı oranı belirlenir. Lazerde başarısızlık daha çok istenen numaranın tam değil yaklaşık elde edilmesi şeklinde görülür.

Lazer sonrası karşılaşabileceğim komplikasyonlar nelerdir?

Operasyonun ertesi günü yapılacak kontrolde eğer korneal flep’te kırışıklık- katlanma ya da alerjik reaksiyon gibi sorunlar görülürse yıkama önerilebilir ve bir gün sonrasında tekrar kontrolü gerekmektedir. Lasik, Lameller cerrahisi içindedir. Lameller refraktif cerrahisi 1949 yılında başlamıştır. Bu ameliyatı olanlarda problemle karşılaşılmamıştır. Lazer operasyonları sonrasında körlük riski bulunmamaktadır.

Lazer sonrası yakın gözlüğü takmam gerekir mi?

Yakın gözlüğü takmak 40-45 yaşın üstündeki kişilerde fizyolojik, doğal bir durumdur. Bu nedenle, doğru uygulanmış bir tedavi sonrası 40 yaş ve üstündeki kişiler doğal olarak sadece okurken yakın gözlüğü takmaya devam eder veya bazı durumlarda yakın gözlüğü takmaya başlarlar. 40 yaş ve üstünde iseniz bu konu hakkında bilgi doktorunuz tarafından verilecektir.

Lazer tedavisi olmak istiyorum ama farklı fiyatlardan bahsediliyor neden?

Yapılan muayene ve kornea tetkikleri sonucunda göz sağlığınız ve ameliyat başarısı açısından standart lazer tedavisi yanı sıra, kişiye özel tedavi (QValue-Tpolazer-Wavefront teknikleri) ya da ıntralase bilgisayar kontrolünde flebin lazerle kaldırılması) ile lazer tedavisi uygun görülebilir.

Yeni doğan bebeğin göz muayenesi ne zaman yapılır?

Bebek 1 günlük de olsa gerekiyorsa hemen muayenesi yapılabilir.

Yeni doğan bebeğin muayenesi nasıl yapılır?

Yeni doğan bebeğin muayenesi genel anestezi altında yapılır.

Bebeğin narkoz alması riskli midir?

Yapılan her işlemde bir risk payı vardır.Bebeğin önce çocuk hastalıkları uzmanına gösterilmesi daha sonra narkoz almasına engel bir durum olup olmadığının öğrenilmesi gerekir.Anestezi uzmanının varlığında bebeklerin uyutulmasının bir riski yoktur.

Bebeğin gözleri kayıyorsa tedavi için kaç yaşına kadar beklemek gerekir?

Bebeğin gözlerinde herhangi bir kayma olduğunda hiç beklemeden hemen bir göz doktoruna başvurularak muayene ettirilmeli ve doktorun bilgisine göre hareket edilmelidir.

Bebeklerin gözlerinde görülen sulanma, çapaklanma var ise ne yapılmalıdır?

Belirtiler gözyaşı kanalı tıkanıklığını göstermektedir.Bunun için bir göz doktoruna başvurmak gerekir.Tedavisi ise damlalar kullanılmalı,gözyaşı kesesinin olduğu yere masaj yapılmalı eğer düzelme olmazsa tıkalı olan gözyaşı kanalının açılması gerekecektir.

Yakından okumak ya da televizyon seyretmek gözleri bozarmı?

Çocukların yakına uyum kapasiteleri yüksek olduğundan okudukları materyali yakından tutarlar.Yakından televizyon izlemek,eşlik eden kırma kusuruna bağlı olabileceğinden bir göz doktoru tarafından değerlendirilmelidir. Bu nedenle yakından izlemenin veya okumanın gözü bozucu etkisi olduğu söylenemez.

Gözlük takmak gözlük numarasının artmasına veya azalmasına neden olur mu?

Gözlük takmak gözlük numarasını azaltmaz.Gözlük net görmek için takılır,numaranın değişimine neden olmaz.

Havucun fazla tüketilmesi görme gelişimini etkiler mi?

Havucun fazla tüketilmesi görme keskinliğini artırmaz ya da gözlük gereksinimini ortadan kaldırmaz.Ancak A vitamini eksikliğinde özellikle gece görmede güçlük ortaya çıkar,günlük gereksinim besinlerden alınması ile çocuklarda ve gençlerde normal gelişim sağlanabilir.

Doğuştan glokomun tedavisi nedir?

Doğuştan glokomun tek tedavisi cerrahidir.

Çocuklardaki glokomun belirtileri nelerdir?

Çocuklardaki glokomun belirtileri;iri göz bebekleri,ışığa karşı duyarlılık,gözlerde yaşarma ve göz küresinin büyümesidir.

Katarakt ameliyatı hangi teknikle yapılır?

Katarakt ameliyatı “fakoemülsifikasyon” tekniği ile yapılır.Burada kullanılan enerji türü laser enerjisi değil ultrasonik enerjidir.

Katarakt ameliyatı ne kadar sürer?

Ortalama 15 dakika kadar sürmektedir.Fakat göz problemli ise bu süre 30- 45 dakikaya kadar yükselebilir.Nadirende olsa komplikasyonun görülebileceği cerrahi bir girişimdir.

İki göz aynı anda ameliyat ediliyor mu?

Hayır. İlk önce tek gözün ameliyatı yapılır. Ameliyat olan gözün iyileşme sürecinde görme işlevi diğer gözle yapılır. Ayrıca oluşabilecek enfeksiyon riskinden iki gözün birden etkilenmesi önlemiş oluruz.

Katarakt ameliyatından sonra gözlük kullanılıyor mu?

Katarakt ameliyatı sırasında göz içine gözün ihtiyaç duyduğu numarada lens mercek yerleştirilir.Bu mercekle uzağı görmede göz, gözlük ihtiyacı duymayacak şekilde iyileşir. Bazı durumlarda gözlük ihtiyacı doğabilir.Yakını görmek için bir gözlük gerekebilir.

Katarakt ameliyatı olduktan 1-2 yıl sonra katarakt tekrar büyüyerek görmeyi bozar mı?

Bir kez katarakt ameliyatı olduktan sonra kataraktın tekrar oluşması mümkün değildir.Gözüme tekrar katarakt geldi şeklinde yanlış olarak ifade edilen durumda göz merceğinin kapsül kısmını kalınlaştırarak görmeyi azaltması söz konusudur.Bu durumda ameliyat gerekli olmayıp YAG LASER ile 1-2 dakikada kapsül açılarak eski görme sağlanır.

Katarakt ameliyatından sonra ne değişir?

Ameliyat olduğunuzun ertesi günü görmede belirgin bir düzelme olduğunu Fark edeceksiniz.Ancak bazı nedenlerden dolayı görme netliği son halini al mış değildir.Uzak görme ve okuma için doktor numarası düşük bir gözlük verecektir.

Katarakt ameliyatı esnasında ağrı duyulur mu?

Anestezi yapıldıktan sonra ağrı duymazsınız. Eğer ağrı duyuyorsanız ek anestezi yapılabilir ve rahat bir şekilde ameliyatı geçirmeniz sağlanır.

Katarakt ameliyatında hastaneye yatmaya gerek var mı?

Günümüzde katarakt cerrahisi günübirlik yapılarak ameliyattan hemen sonra hasta evine gönderilebilir. Ameliyat sonrası ancak çok ciddi sorunlar çıktığı takdirde hastaneye yatmak gerekebilir.

Katarakt ameliyatı için narkoz almam gerekiyor mu?

Katarakt ameliyatı için narkoz(genel anestezi)çocuk ve bebekler dışında kesinlikle gereksizdir.Katarakt ameliyatında,erişkin hastalar için anestezinin değişik türleri kullanılır.Göz çevresine enjeksiyon yapılıp göz uyuşturulur veya göz damarlarına damla damlatılarak göz hissiz hale getirilerek ameliyat yapılabilir.

Katarakt ameliyatında göze dikiş atılıyor mu?

Uygulanmakta olan teknikle göze dikişe gerek kalmamaktadır.

Çok geçmiş dönemde katarakt ameliyatı ameliyatın başarısını etkiler mi?

Çok ilerlemiş katarakt ameliyatlarında problem çıkma olasılığı fazladır. İleri kataraktlılarda ameliyat süresi daha uzun olmakta ve uzayan ameliyat esnasında çıkacak problemleri arttırdığı gibi ameliyat sonrasında da gözün iyileşme sürecini uzatmaktadır.

Ameliyattan sonra gözün kapalı olması gerekli midir?

Ameliyattan sonra gözün açık kalıp kalmayacağı doktor tarafından belirlenir. Ameliyattan sonra göz açık kalabileceği gibi 2 saat kapalı tutulur gerekirse 2-3 günde kapatılabilir.

Katarakt ameliyatından sonra ilaç kullanmak gerekli midir?

Ameliyattan sonra, ameliyatın gözde yaptığı reaksiyonları azaltmak, gözün daha çabuk iyileşmesini sağlamak ve enfeksiyon riskini azaltmak için bir takım göz damlalarının kullanılması doğru olacaktır.

Katarakt ameliyatından sonra gözde şikayetler olur mu?

Katarakt ameliyat sonrasında hiç şikayet olmayacağı gibi bazende batma hissi, sulanma, kanlanma gibi şikayetler olabilir.

Katarakt ameliyatı olmuş, mercek takılmayan hastalar göziçi merceği taktırabilirler mi?

Bunun için öncelikle göz doktoruna gidip muayene olmak ve ameliyat için gözün uygun olup olmadığını öğrenmek gerekir.Bunun sonucunda da mercek takılabilir.

Lens gözde ne kadar kalır?

Lens gözde ömür boyu kalır. İntraocular lenslerin yıpranmasıyla karşılaşılmamıştır.

Katarakt ameliyatı göze zarar verir mi?

Kataraktın gözden çıkarılması zararlı bir durum değildir. Zaman geçtikçe katarakt büyür ve sertleşir. Bundan sonra operasyon zorlaşabilir ama sonuç çok iyi olur.

Ameliyatın başarı oranı nedir?

Katarakt, başarı oranı çok yüksek bir ameliyattır. Genelde görmede artış olur ve ameliyat öncesi yapamadığınız pek çok şeyi yapabilir hale gelirsiniz.

Glokom kimlerde görülür?

Yeni doğan bebek dahil her yaşta görülebilen bir hastalıkdır.Fakat glokom hastalarının %90’ı 40 yaşın üzerindedir.Kalan %10’luk kısım ise çocuklar ve gençlerde görülür.

Glokom krizi belirtileri nelerdir?

Hastada dayanılmayacak derecede göz ağrısı,baş ağrısı,gözde kanlanma,bulanık görme,görmeninazalması, ışığın hassasiyeti ve bulantı-kusma gibi belirtiler görülür.

Glokom krizi olan hasta ne yapmalıdır?

Glokom krizi belirtileri olan hasta hiç vakit kaybetmeden bir doktora başvurmalıdır.Çünkü glokom krizi olan hasta her saat gözün biraz daha tahrip olması,yani görmenin kaybı anlamına gelmektedir.

Glokom krizinin tedavisinde ne yapılmalıdır?

Serum ve ilaçlar yardımıyla yüksek göz içi basıncı düşürülür sonrasında ise glokom ameliyatı yapılarak göz tansiyonun sürekli düşük seviyede kalması sağlanarak görme korunabilir.

Glokom tedavisinde ameliyat kesin çözüm müdür?

Görme sinirinde harabiyet olmadan ameliyat yapılırsa,göz içi basıncı düşer ve göz içi basıncı korunmuş olur.Zamanında yapılan bir ameliyatın glokom için kesin çözüm olduğu söylenebilir. Bazen ilk ameliyatla göz içi basıncı düşmeyebilir.Bunun içinde ikinci üçüncü ameliyata gerek duyulabilir.

Glokom tedavisinde laser tekniğinden yararlanılır mı?

Glokom tedavisinde laser tekniğinden yararlanılır.Göz içi basıncı yüksek olmayan ve damlalarla göz içi basıncı normal düzeye indirilemeyen hastalarda laser tedavisi yapılabilir.

Glokomun tedavisi ilaçla yapılabilir mi?

Kronik glokomun tedavisinde önce bir takım damlalar kullanılır. Bu damlalar göz içi basıncını düşürüyorsa hasta,hayatı boyunca bu damlaları kullanmak zorundadır.

Göz tansiyonunun teşhisi kolay mıdır?

Hastanın yapılan muayenesinde göz tansiyonu 25-30 civarında olması,görme sinirinin tahrip olduğu ve görme alanında kayıpların oluştuğunun görülmesi glokomun çok tipik belirtileridir.

Erken dönemde glokomun teşhisi kolay mıdır?

Göz tansiyonu sınır düzeyi civarında ise,görme siniri sağlam görünüyorsa,teşhiste güçlükler olabilir.Bu hastalar izlenmeye alınmalı ve bazı testlere başvurulmalıdır.Özellikle ailesinde glokom olanlar daha dikkatli izlenmelidir.

Glokomun beslenmeyle alakası var mıdır?

Glokomun doğrudan beslenmeyle bir ilgisi olduğu bilinmemektedir.

Göz tansiyonun normal düzeyi ne kadardır?

Göz tansiyonunun normal düzeyi 10-20 mm civa basıncı arasındadır.Glokomlu gözlerde bu oran 20 mm civa basıncı üzerine çıkar.

Göz tansiyonunun yükselmemesi için nelere dikkat etmek gerekir?

Göz tansiyonunun yükselmesine uygun yapıda olanlar bir takım şeylere dikkat ederek bu yükselmeyi engelleyemezler.

Göz tansiyonu için kullanılan ilaçlar bir süre sonra bırakılabilir mi?

Glokom için kullanılan ilaçlar sadece göz tansiyonunu normal düzeye düşürürler ve uzun vadede görme kaybı oluşumunu önlerler. Bu ilaçlar ömür boyu kullanılması gereken ilaçlardır.

Glokom ameliyatından sonra azalmış olan görme kaybı düzelir mi?

Glokom ameliyatı ile görmenin korunması ve görmenin derecesinin kötüleşmemesi amaçlanır.

Tavukkarası (retinitis pigmentoza)nın tedavisi var mıdır?

Hastalığın ilaçla veya cerrahi yöntemle tedavisi yapılan bir takım araştırmaların dışında günümüz koşullarında mümkün değildir.

Makula hastalıkları kimlerde görülür?

Makula hastalıkları toplumda özellikle 50 yaş üstü grupta sık olarak görülür. 75 yaş üstü kişilerde her 4-5 kişiden birisinde, 85 yaşında ise her iki kişiden birisinde yaşa-bağlı makula hastalığının belirtileri gözlenir. A.B.D.’nde 50 yaş üstü kişilerde körlüğe en sık yol açan hastalık yaşa bağlı makula hastalığıdır.

Şeker hastalığı görmeyi bozar mı?

Şeker hastalarının vücudu, şekeri uygun şekilde kullanamaz ve depolayamaz. Yüksek kan-şeker seviyeleri gözün arkasında bulunan ve görmeyi gerçekleştiren sinir tabakasındaki kan damarlarını hasara uğratabilir.Bu hasarda diabetik retinopatiye neden olur.Hasarlı damarların yerine ve yoğunluğuna göre hastada görme kaybı olur.

Yaşa bağlı olarak görme kaybı ve sarı nokta hastalığının tedavisi nasıl yapılır?

Yaşa bağlı olarak görme kaybı olan hastaların bir kısmında fotodinamik tedavi adı verilen lazer yöntemi ile tedavi edilebilir.

Fotodinamik tedavi nasıl uygulanır?

Fotodinamik tedavi için uygun hasta seçimi retina ve makulanın dijital görüntülemesini yapan FFA ve ICG tetkikleriyle yapıldıktan sonra hastaya damar yoluyla Vidudyne isimli özel ilaç verilir. Bu ilaç 10 dakika sonra gözdeki hastalıklı dokuda toplanır. Gözün dışından uygulanan 689nm dalga boyunda özel bir lazer ışınıyla ilaç 83 saniyede etkili hale gelerek dokudaki serbest oksijeni açığa çıkarır. Açığa çıkan serbest oksijen ise hastalıklı dokuyu tahrip eder. Hastalıklı dokuya komşu olan gören retina hücrelerine yan etkisi olmayan ilacın lazerle etkileşerek hastalıklı dokuyu yok etmesi çok önemli bir buluştur. Klasik lazer uygulamasında lazerin ısı etkisi bazı hastalarda sağlam retina hücrelerini de tahrip edebiliyordu.

Retina yırtıklarının belirtileri nelerdir?

Işık çakmaları, flaş patlamaları, uçuşan cisimler retina yırtıklarının başlıca belirtileridir. Yüksek miyopisi olan hastalar retina yırtıkları açısından yüksek risk taşıdıklarından düzenli göz muayeneleriyle takip edilmeleri gerekir.

Retina dekolmanları tedavi edilmezse ne olur?

Retina dekolmanları tedavi edilmezse kısmi veya tam görme kaybına neden olabilir.

Argon lazer tedavisi nasıl yapılır?

Argon laser tedavisinde Laser ışığı ile anormal damarlarına kaynak yapılır. Hastanın uyutulması ya da iğne yapılması gerekmez. hasta, normal muayene koltuğunada oturur. Tedavi birkaç seansta tamamlanır ve her bir seans 10-15 dakika sürer.

Yaşa bağlı makula dejeneresansı hastalığının risk faktörleri nelerdir?

Risk faktörleri; yaş, cinsiyet (kadınlarda erkeklere nazaran daha fazla görülmesi ), kalıtım, hipertansiyon, sigara, serum lipitlerindeki yükseklik ve güneş ışığıdır.

Sağlık hizmetinden yararlanabilmek için sigortalı olarak çalışma zorululuğu kaç gündür?

Kendisi için 90 gün eş ve çocuklar için 120 gün.

SSK’lı çocuklar kaç yaşına kadar sağlık hizmetinden faydalanabilirler?

Kız çocukları evlenene ya da sigortalı olana kadar. Erkek çocukları 18 yaşına üniversite okuyorlarsa okul bitene kadar.

SSK’lı hastanın il dışından muayeneye gelirken yapması gereken işlemler nelerdir?

Emekliler için sağlık karnesi çalışanlar için kurumundan vizite kâğıdı sevk kâğıdı ve sağlık karnesi yeterli olacaktır.

İl dışında çalışan SSK’lı İstanbul’da sevk aldığı gibi vizite kağıdı alabilecekler mi?

İl dışından gelen SSK’lı İstanbul’da vizite kağıdı alamıyor. Acil ise vizite kâğıdı ve kurumun düzenlediği sevk kağıdı fakslatılıp daha sonra aslı mutlaka ulaştırılıyor.

Vizite kâğıdının süresi ve il dışından gelenlerin başvuru süreleri nedir?

Başvuru süresi vizite kâğıdı alındığı günden itibaren 3 gün il dışından ise7 gün geçerlidir.

İstirahat raporu kaç günlük verilebilir? Geçerli olabilmesi için nasıl bir işlem uygulanır?

İstirahat raporu 10 günlük düzenlenebilir. Sonrasında il sağlık müdürlüğü hekimleri tarafından onaylandıktan sonra geçerli olacaktır. Bunun için sağlık gurup başkanlıklarına yönlendirilebilir.

Hastalara heyet raporu verilebilir mi? Nasıl bir işlem uygulanır?

Emekli sandığında olduğu gibi lazer ve diğer işlemler için hastanemizde düzenlenen heyet raporu SSK içinde geçerlidir.

İlaç reçetesi nasıl düzenlenir?

Sağlık karnesinde bulunan reçete eksiksiz doldurulmak kaydıyla düzenlenir. Haricen hastane adı ve hasta protokolü mutlaka belirtilmelidir.

İşten ayrılmış SSK’lı ne kadar süre ile sağlık hizmeti alabilir?

6 ay süre ile eski çalıştığı yerden vizite kâğıdı alarak sağlık hizmetinden faydalanabilir..

Tetkiklerini başka bir yerde yaptırmak isteyen hasta için nasıl işlem yapılır?

Hastanemizin tetkik fişi düzenlenerek hastaya verilir.

Ödenen fark ücreti ve yaptırdığı tetkiklerin ücretini SSK’dan talep edebilir mi?

Hastanemizde yapılan işlemler SSK’dan talep edilemez. Hastaya verilen faturaların üzerine mutlaka “SSK TARAFINDAN BEDELİ ÖDENMEZ” kaşesi mutlaka basılmalıdır.

SSK ve Bağkur anlaşmanız var mı?

Hastanemizin SSK ve Bağkur ile anlaşması yapılmıştır. Diğer Anlaşmalı kurumları anlaşmalı kurumlar sayfasından görebilirsiniz.

Randevu alma işlemlerimi nasıl yaparım?

Randevu almak ve her türlü randevu değişikliği ya da iptali için hastanemiz Çağrı Merkezini arayarak işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezi numaramız 0 264 281 97 01 (4 Hat)

Ameliyat oldum, kontrol sürem hakkında bilgi almak istiyorum.

Katarakt-Fako-1 AY

Vitrektomi - 2 AY

Glokom - 1 AY

Şaşılık - 2 AY

Kornea Nakli - 3 AY

Okuloplasti - 3 AY

Ameliyatlar hakkında ve lazer ameliyatları hakkında bilgi almak istiyorum.

Ameliyatlar hakkında bilgi almak için için lütfen durumunuzu açıklayıcı bir mail atınız. Sizlere ayrıntılı olarak bilgi verilecektir.

Emekli sandığı, 657 çalışanıyım, hastanenize gelirken hangi evraklar getirmem gerek?

1. Herhangi bir sağlık ocağından alınan ve üzerinde sadece "göz hastanesine sevki uygundur" ibaresinin bulunduğu bir sevk kâğıdı

2. Sağlık karneniz ve Nüfus kâğıdınız.

*Alınan sevk şehir içinden geliyorsanız 3 gün- Şehir dışından gelen bir hastamız iseniz 5 gün süreyle geçerlidir.

Şehir dışından geldiğimiz zaman kalabileceğimiz yeriniz var mı?

Hastanemizde konaklayabileceğiniz konforlu hasta odalarımız mevcuttur.

Otoparkınız var mı?

Evet, otoparkımız mevcuttur.

Emekli sandığından geldiğimiz takdirde gözlük camımızı da alabiliyor muyuz?

Evet, Emekli Sandığına bağlı iseniz gözlük camınız karşılanmaktadır.

Emekli sandığı lensleri karşılıyor mu?

Emekli Sandığı lensi karşılamıyor fakat ücretli olarak yararlanabilirsiniz.

Hafta sonu çalışıyor musunuz?

Hastanemiz haftasonu cumartesi günü hizmet vermektedir.