Randevu/Bilgi: 0 264 281 97 01 (4 Hat)   
Çağrı Merkezi: 444 47 59

Radyo Frekans

Radyo Frekans ile Kırışıklıkları Giderme

Göz çevresi kırışıklıkları her yaş grubu için estetik olarak bir sorundur. Çözümü en sağlıklı yöntemlerden biri olan RADYO FREKANS’tır.

Göz çevremizin yapısı vücudumuzda bulunan en ince yapıya sahiptir. Bu yüzden daha erken deforme olur. Özellikle gülümsememizle göz çevresinde ortaya çıkan ve kazayağı olarak nitelendirdiğimiz bu çizgiler kimi insanda daha erken yaşlarda çıkar. Alt göz kapağında çıkan bu ince çizgiler renkli gözlü insanlarda daha fazladır bunun sebebi ise güneşe daha hassas olmalarıdır. Kırışıklıkların genişliği göz etrafındaki kasın çapına göre değişir. Bu kırışıklıklardan kurtulmak daha genç bir görünüme kavuşmak için deriyi sıkılaştıran radyo frekans yöntemine başvurulabilinir. Radyo frekans tıp alanında uzun yıllardır güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Radyo frekans tedavisi kaç seans uygulanır ve sonrasında neler yaşanır?

Tedavi genellikle 15 gün ara ile 3 seans şeklinde yapılır fakat bu kişinin durumuna göre değişebilir. İlk seansta değişikliği rahatlıkla fark edersiniz. Uygulama sonrasında ödem oluşabilir fakat bunun kalıcılığı uzun sürmez. İşlem sonrasında 3-4 saat kadar hafif bir pembelik görülmesi normaldir. Radyo frekans tedavisinin en avantajlı tarafı pullanma ve soyulma yaşamazsınız ve yaz ayında tedaviye ara verme gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu tedavinin kalıcılığı kişinin yapısına göre değişir. Genel olarak 6 ay – 2 yıla kadar kalabilir. Sonrasında isteğe göre bu işlem tekrarlanabilir.